Новости

Технічна нарада за участі представників експлуатуючих організацій Державної авіації України та підприємств-розробників та виробників авіаційного обладнання щодо модернізації вертолітної техніки

05.05.2017

На базі Державного підприємства “Конотопський авіаремонтний завод “АВІАКОН”, що входить до складу Державного концерну “УКРОБОРОНПРОМ”, 4-5 травня 2017 року відбулася технічна нарада щодо модернізації авіаційної техніки під головуванням в.о. директора ДП “АВІАКОН” Марченко І.О.

В роботі наради прийняли участь представники експлуатуючих організацій державної авіації України, а саме: командний льотний та інженерно-технічний склад військових частин армійської авіації сухопутних військ ЗС України, Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Також в роботі брали участь представники підприємств оборонної галузі України (КП СПБ “АРСЕНАЛ”, ДП “ДержК КБ “ЛУЧ”, ДП “Львівський державний завод “ЛОРТА”, ТОВ “ВКФ “СТОРК”, ДП “Красилівський агрегатний завод”) та наукових установ МО України.

В ході зустрічі були презентовані можливості ДП “АВІАКОН” по модернізації вертольотів типу Ми-8, Ми-24, розроблені та систематизовані з урахуванням узагальнених матеріалів, наданих експлуатуючими організаціями Державної авіації України, а також обговорені шляхи вирішення існуючих задач модернізації. Зазначено, що однією з проблем встановлення низки зразків сучасного авіаційного обладнання та його компонентів є обов’язкове ліцензування експорту країною-виробником, що робить постачання їх в Україну проблематичним або неможливим.

Представники АА СВ ЗСУ поділились досвідом та надали пропозиції щодо підвищення живучості вертольотів типу Ми-8, Ми-24, з урахуванням досвіду застосування зазначених гвинтокрилів у зоні проведення АТО на сході країни.

За результатами дводенної наради прийнято рішення, що доопрацювання АТ (встановлення нового обладнання) буде здійснюватися шляхом випуску бюлетенів у відповідності до вимог Тимчасово порядку розроблення авіаційними підприємствами України бюлетенів промисловості на авіаційну техніку державної авіації, за якою не здійснюється авторський нагляд, затвердженого Спільним рішенням МО України та ДК “Укроборонпром”. Крім того, окремі напрямки модернізації авіаційної техніки ДП “АВІАКОН” буде реалізовувати в кооперації з провідними підприємствами оборонної галузі України.

Нагадуємо, що ДП “АВІАКОН” — унікальне за своїми виробничими та технологічними можливостями підприємство, яке забезпечує капітально-відновлювальний ремонт, переобладнання та модернізацію вертольотів сімейства Ми.