Новости

Державне підприємство “Конотопський авіаремонтний завод “АВІАКОН” освоїло ремонт вертольоту типу Ми-14

17.03.2017

Ми — 14ПЛ - морський багатоцільовий протичовновий вертоліт берегового базування.

Капітальний ремонт та ремонт з продовження встановлених показників вертольотів Ми-14ПЛ авіації Військово-Морських Сил Збройних сил України донедавна здійснювалися державним підприємством “Севастопольське авіаційне підприємство.

У військово-політичній ситуації, що склалася на сьогоднішній день, для забезпечення та відновлення справності вертольотів Ми-14ПЛ авіації ВМС ЗС України, виникла потреба в освоєнні виконання капітального ремонту вертольотів цього типу на Державному підприємстві “АВІАКОН”, згідно рішення міністра оборони України.

ДП “АВІАКОН”, провівши дослідження з визначення технічного стану, виконав відновлювальні роботи на вертольоті Ми-14ПЛ.

Необхідно зазначити, що даний вертоліт не підіймався в повітря з 1993 року.

26 грудня 2016 року на Конотопському авіаремонтному заводі були виконані випробувальні польоти вертольоту Ми-14ПЛ після відновлення, з встановленням нового ресурсу.

Відновлення першого вертольоту Ми-14ПЛ на ДП “АВІАКОН” було виконано за власні кошти підприємства.

Інженерно-технічний склад та працівники Конотопського авіаремонтного заводу в співпраці з представниками інженерної служби військової частини, під керівництвом в.о. Директора ДП “АВІАКОН” Марченко І.О. виконали надскладне завдання у найкоротший термін.

16 березня 2017 року екіпаж військової частини під командуванням полковника Олейникова І.М. здійснив переліт відновленого Ми-14ПЛ на місце постійної дислокації.

Сьогодні, відновлений на ДП “АВІАКОН” Ми-14ПЛ, заступив на бойове чергування з охорони морських кордонів незалежної України.